Home   

Schedule
Classes/Judging
Vehicle Classifications
Prep Guidelines
Hotels
Camping
Sponsors
Grand National Champion
Generate more traffic!
Regional Shows
Links

Past Winners

ms500.gif (4556 bytes)  
 

1992 IH / Scout Nationals Winners

 

STREET STOCK

STREET STOCK SCOUT 80 & 800 1961-1968

FIRST PLACE RICHARD & JACKIE CAYOT 1967 800

STREET STOCK SCOUT 800 & 800B 1969-1971

FIRST PLACE PATRICK KILLIN 1971 COMANCHE

STREET STOCK SCOUT II 1971-1975

FIRST PLACE SCOUT CONNECTION 1974

SECOND PLACE ROBERT GLANCY, SR. 1975

THIRD PLACE GARY KOLKMAN 1973

STREET STOCK SCOUT II 1978

FIRST PLACE CHARLES HARVEY 1978

SECOND PLACE PAUL NERGER 1978

THIRD PLACE BEN DIXSON 1978

STREET STOCK SCOUT II 1979

FIRST PLACE RONALD STICKLER 1979

SECOND PLACE DARYL NIESSNER 1979

THIRD PLACE BRIAN BENFER 1979

STREET STOCK SCOUT II 1980

FIRST PLACE EMIL & KATHY TULENKO 1980 RALLYE

SECOND PLACE JOHN SNODGRASS 1980

THIRD PLACE ROGER & CAROL ABEL 1980

STREET STOCK TRAVELER 1976-1979

FIRST PLACE GLENN KAHLE 1977

SECOND PLACE KENT HANKINS 1976

STREET STOCK TRAVELER 1980

FIRST PLACE DAVID & KATHRYN LEPPO, SR. 1980

SECOND PLACE JEANNE VAN PATTER 1980

THIRD PLACE WANDA RAY 1980

STREET STOCK TERRA 1976-1980

FIRST PLACE GEORGE WINOGRODZKI 1978

 

 

STREET STOCK

STREET STOCK PICKUP 1960-1975

FIRST PLACE TIM WHITE 1970 1210

SECOND PLACE ROBERT PILAND 1972 1210

THIRD PLACE DONALD HESS 71 CAMPER SPECIAL

STREET STOCK TRAVELALL

FIRST PLACE MARK LYNCH 1975

SECOND PLACE KEN PENNINGTON 1975

STREET STOCK PRE 60S

FIRST PLACE ANDREW ETAPA 1947 KB1

STREET STOCK CVI

FIRST PLACE RUSSELL RICE 1980 SCOUT II

STREET STOCK MIDAS

FIRST PLACE CHRIS ZIMMERMAN 1980 MIDAS SCOUT II

SECOND PLACE DAN SCHEPP 1980 MIDAS TRAVELER

 

 

STREET MODIFIED

STREET MODIFIED 80 & 800 1961-1968

FIRST PLACE ROB & KAY ROBBINS 1966 800

SECOND PLACE JIM CLARK 1968

THIRD PLACE CHRIS LINDNER 1966

STREET MODIFIED 800 & 800B 1969-1971

FIRST PLACE THOMAS GIPSON 1971

STREET MODIFIED SCOUT II 1971-1975

FIRST PLACE PHILLIP COONROD 1974

SECOND PLACE KEVIN ETAPA 1972

THIRD PLACE JAMES HOMRICH 1973

STREET MODIFIED SCOUT II 1976

FIRST PLACE CHRIS WRIGHT 1976

SECOND PLACE DONALD STENSLIEN 1976

THIRD PLACE KEITH GARNER 1976

STREET MODIFIED SCOUT II 1977

FIRST PLACE JOHN CROMWELL 1977

SECOND PLACE M. A. MITCHELL 1977

STREET MODIFIED SCOUT II 1978 A SPLIT

FIRST PLACE (TIE) AARON ANGLIN 1978

FIRST PLACE (TIE) ROBERT VILLEROT 1978

SECOND PLACE KIP DIXON 1978

STREET MODIFIED SCOUT II 1978 B SPLIT

FIRST PLACE RONALD GERARD 1978

SECOND PLACE JIM CLARK 1978

THIRD PLACE DALE CLIFFORD SR. 1978

STREET MODIFIED SCOUT II 1979 A SPLIT

FIRST PLACE TODD BRANNAN 1979

SECOND PLACE BILL STANNARD 1979

BEST PAINT

THIRD PLACE JILL MANGANIELLO 1979

STREET MODIFIED

STREET MODIFIED SCOUT II 1979 B SPLIT

FIRST PLACE BILL NIX 1979

SECOND PLACE JOHN WOODROW 1979

THIRD PLACE FRANK PILIPOVICH 1979

STREET MODIFIED SCOUT II 1980

FIRST PLACE STEVEN WILKENSON 1980

SECOND PLACE JONATHAN MULLER 1980

STREET MODIFIED TRAVELER 1976-1980

FIRST PLACE GERALD GARNER 1978

SECOND PLACE JOHN WILSON 1979

THIRD PLACE JIM & DEBBIE VILLEROT 1976

STREET MODIFIED TRAVELALL

FIRST PLACE JOHN CAREY 1971 1010

STREET MODIFIED TERRA 1976-1980

FIRST PLACE GEORGE BENVIE 1979

SECOND PLACE CHRIS ZIMMERMAN 1979

THIRD PLACE JODY GILL 1979

STREET MODIFIED PICKUP 1969-1975

FIRST PLACE TODD BRANNAN 1974

STREET MODIFIED PICKUP 60S

FIRST PLACE NICK RAYER 1964 C1100

SECOND PLACE ROY EMMENDORFER 1968 1100

THIRD PLACE HOWARD VIOLET 1964 900

 

 

STREET WILD MODIFIED

STREET WILD MODIFIED SCOUT II 1971-1975

FIRST PLACE DENNIS CARR 1974 LOWRIDER

SECOND PLACE RICHARD TILDEN 1972

THIRD PLACE CRAIG DOCTORMAN 1973

STREET WILD MODIFIED SCOUT II 1976-1977

FIRST PLACE BRIAN BENFER 1976

SECOND PLACE PETER BEDNARCZYK 1977

THIRD PLACE SAM MINK 1976

STREET WILD MODIFIED SCOUT II 1978

FIRST PLACE MARK JONES 1978

STREET WILD MODIFIED SCOUT II 1979

FIRST PLACE CHARLES WILL 1979 RALLYE OR SSII

STREET WILD MODIFIED SCOUT II 1980

FIRST PLACE TODD SOMMER 1980

STREET WILD MODIFIED TERRA 1976-1980

FIRST PLACE JIM RAY 1979 TERRA

STREET WILD MODIFIED SS II 1977-1980

FIRST PLACE STEVEN RAY 1978

STREET WILD MODIFIED PRE 60S

FIRST PLACE DENNIS CARR 1948 KB2

COMPETITION NON STREET RACER

FIRST PLACE JEFF HANKINS 1978

 

SHOW STOCK

SHOW STOCK TERRA 1976-1980

FIRST PLACE DAVID LEPPO, JR. 1980

SHOW STOCK PICKUP PRE 60S

FIRST PLACE BILL TOMCZYK 1949 KB2

 

SHOW MODIFIED

SHOW MODIFIED 800 & 800B 1969-1971

FIRST PLACE ROB MOSER 1970 800A

SHOW MODIFIED SCOUT II 1976-1977

FIRST PLACE SCOUT CONNECTION 1976

SHOW MODIFIED TERRA

FIRST PLACE DOUG SHAFFER 1977

SHOW MODIFIED SCOUT II 1978

FIRST PLACE MARSHALL SILLAWAY 1978

SHOW MODIFIED SCOUT II 1979 A SPLIT

FIRST PLACE ROBERT HOWALD 1979

SECOND PLACE JAMES MARSH

SHOW MODIFIED SCOUT II 1979 B SPLIT

FIRST PLACE PALMER SPANGLER 1979

SECOND PLACE JOHN KELLY 1979

SHOW MODIFIED SS II 1977-1980

FIRST PLACE JIM & DEBBIE VILLEROT 1979 MIDAS

 

SHOW WILD MODIFIED

 

SHOW WILD MODIFIED 800 & 800B 1969-1971

FIRST PLACE MARK CIPOLLA 1970 800A

BEST OF SHOW

SHOW WILD MODIFIED SCOUT II 1971-1975

FIRST PLACE ROBERT & SUSAN LUKE 1974

SHOW WILD MODIFIED SCOUT II 1978

FIRST PLACE JIM & AMY PINKERTON 1978

BEST INTERIOR

SHOW WILD MODIFIED SCOUT II 1979

FIRST PLACE CLARENCE KOZUSZEK 1979 MIDAS

BEST ENGINE BEST UNDERCARRIAGE BEST USE OF PLATING

SECOND PLACE DANNY HOPPERTON 1979

SHOW WILD MODIFIED SS II 1977-1980

FIRST PLACE ARTHUR HERCHE 1977

SECOND PLACE CHRIS DOCTORMAN 1977

 
 

1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Midnitestar Productions. All rights reserved.
Last Modified: Saturday, January 26, 2002 09:58 AM

 

This IHC WebRing site is owned by John Glancy
Want to join the IHC WebRing?
[Skip Prev] [Prev] [Next] [Skip Next] [Random] [Next 5] [List Sites]

Design Copyright 2000 - 2003 Colliding Star Productions, LTD. All rights reserved.

Images & Content Copyright 1997-2005 Midnitestar Productions. All rights reserved.